DOMINION® KSX II

Zaloguj się aby zamówić

KVM-over-IP i konsola szeregowa w jednym
Raritan Dominion KSX II jest połączonym urządzeniem KVM-over-IP i Serial Console Server. Zapewnia bezpieczne, zdalne zarządzanie wszystkimi serwerami, pamięcią masową, routerami, przełącznikami i modułami PDU w biurach zdalnych i oddziałach. KSX II oferuje wielokrotnie nagradzaną wydajność KVM-over-IP na poziomie BIOS, dostęp do konsoli szeregowej z wiersza poleceń oraz opcjonalne zdalne sterowanie zasilaniem.

Jest idealny do laboratoriów, pomieszczeń komputerowych i centrów danych jako uniwersalne urządzenie do zdalnego zarządzania szafami z urządzeniami szeregowymi i KVM.

 

FUNKCJE

Serwer konsoli szeregowej

KSX II umożliwia prawdziwy dostęp szeregowy do urządzeń sieciowych, serwerów (UNIX®, Linux®, Sun®), listew PDU i innych urządzeń szeregowych.

 

Virtual Media over-IP


Nośniki wirtualne umożliwiają zdalne zadania, takie jak instalacja oprogramowania oraz zdalne uruchamianie i diagnostyka, przy użyciu szeregu dysków CD, DVD, USB, napędów wewnętrznych i zdalnych oraz obrazów.

 

Maksymalna kompatybilność KVM


Zestaw wieloplatformowych CIM-ów łączy się z VGA, DVI, HMDI, DisplayPort, USB, PS / 2, Sun® i serwerami sterowanymi szeregowo, a także popularnymi modelami serwerów kasetowych wiodących producentów: HP®, IBM®, Dell® i Cisco®.

 

Rozdzielczość wideo HD i cyfrowe audio


Obsługuje zdalną rozdzielczość HD wideo - 1920 x 1080, w tym formaty panoramiczne, takie jak 1680 x 1050 i 1600 x 1200. Uzyskaj dostęp do aplikacji audio na zdalnych serwerach podczas wirtualnego połączenia z mediami z cyfrowym dźwiękiem USB przez IP.

 

Dodatkowe funkcje

 • Zdalne ponowne uruchomienie zasilania
  Serwery włączania, wyłączania lub wyłączania zasilania podłączone do opcjonalnych jednostek zdalnego sterowania zasilaniem Raritan. Za pomocą jednego kliknięcia możesz ponownie uruchomić zawieszony lub zawieszony serwer.
 • Go Mobile
  Dostęp na poziomie BIOS i kontrola komputerów i serwerów za pośrednictwem iPhone'ów i iPadów Apple. Uzyskaj całodobowy, całodobowy dostęp poza godzinami pracy, a także wygodny codzienny dostęp w podróży.
 • Wybór dwóch modeli
  Dostępne w dwóch bezpiecznych urządzeniach sprzętowych z czterema lub ośmioma portami KVM-over-IP i portami szeregowymi, dwoma portami sterowania zasilaniem i portem lokalnym dla bezpośredniego dostępu.
 • Pojedyncza tafla szkła
  Dominion KSX II zapewnia skonsolidowany widok całego sprzętu IT we wszystkich odległych i oddziałach, gdy jest podłączony do CC-SG firmy Raritan.
 • Rząd bezpieczny
  Spełniaj mandaty rządowe i wojskowe: szyfrowanie AES i FIPS 140-2, uwierzytelnianie Common Access Card (CAC), PIV, FIPS 201, sieci HSPD-12 i IPv6.
 • Zsynchronizowana mysz
  Absolute Mouse Synchronization zapewnia idealną synchronizację bez zmiany ustawień myszy na serwerze - najlepsza funkcja plug-and-play

 

Dodatkowe informacje

 

KVM-over-IP Ports

Serial Ports

Power Control Ports

Local Port

Built-in Modem

LAN Ports

   DKSX2-144

4

4

2

1

Yes

2

   DKSX2-188

8

8

2

1

Yes

2

 

Schemat topologii

 

Moduł interfejsu komputerowego (CIM) dla Dominion KSX II


CIM to „klucz serwera”, który łączy komputer, serwer lub stację roboczą z urządzeniem za pomocą kabla Cat5 / 6. Istnieje wiele typów CIM-ów do obsługi różnych typów portów komputera (USB, PS / 2, VGA, HDMI, DVI, DisplayPort, szeregowy) i do wykonywania funkcji, takich jak media wirtualne. Skorzystaj z poniższej tabeli, aby znaleźć odpowiedni CIM.

Part #

DVI

Serial

DisplayPort

HDMI

VGA

Absolute
Mouse

Smart Card

   D2CIM-DVUSB-DP

 

 

 

 

 

   D2CIM-DVUSB-HDMI

 

 

 

 

 

   D2CIM-DVUSB-DVI

 

 

 

 

 

   D2CIM-DVUSB

 

     

   D2CIM-VUSB

       

 

   DCIM-PS2

       

   

   DCIM-SUN

       

   

 

Centralny dostęp i zarządzanie CommandCenter


Dominion KVM i urządzenia szeregowe, w tym SX II, KX III, KSX II i KX2-101-V2, integrują się z bramą CommandCenter Secure Gateway firmy Raritan. Dzięki systemowi zarządzania CommandCenter administratorzy mogą zarządzać wieloma urządzeniami Raritan. Użytkownicy mogą uzyskać dostęp do setek lub tysięcy komputerów i urządzeń sieciowych z jednego zintegrowanego systemu. Jeśli posiadasz pięć lub więcej urządzeń Raritan, powinieneś rozważyć CommandCenter do scentralizowanego zarządzania i dostępu.

 

CommandCenter zapewnia również zdalną kontrolę zasilania, dostęp do maszyn wirtualnych VMware oraz obsługę rozwiązań dostępu wewnątrz pasma, takich jak RDP, VNC, SSH i procesorów serwisowych wiodących producentów komputerów. CC-SG stanowi doskonałe uzupełnienie rozwiązania do zarządzania energią Power IQ i umożliwia kontrolę mocy urządzeń podłączonych do PDU wielu dostawców zarządzanych przez Power IQ.

 • Modular DC Solutions
 • DataCenterWorld
 • WASP
 • EDP Europe
 • Raritan
 • LEGRAND
 • Wappex
 • 3M